Cilt Bakımı


Profesyonel cilt bakımının günlük bakımdan farkı ve faydası uzman kişi tarafından cilt problemlerinin çözümüne yönelik olarak yapılması ve kullanılan ürünler, bakım için kullanılan özel aletlerdir.

Profesyonel cilt bakımı bütün gözeneklerimi temizler ve cilt sağlınız için çok önemlidir.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak karışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi taktirde uv ışınları, serbest raolikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım, koruma amaçlı cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

ŞAŞIRTICI DEĞİŞİMLER!

home_beauty2_beforeafter1_2home_beauty2_beforeafter1_1

DERMAPEN


Dermapen cildin en üst tabakası olan epidermis’e zarar vermeden, cildin derinden yinelenmesini sağlayan bir mikroiğneleme yöntemidir. 0,5 – 2,5mm arasında değişen uzunluklarda çok ince ve hassas iğnelerle deri yüzeyine uygulanır.


.Minimum epidermal hasarla, ciltte kontrollü birçok ufak yara oluşturarak, cildin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirmektir. Uygulama ile oluşturulan mikro kanallar derinin kendi kolajenini aktifleştirir, büyüme faktörleri ortama çeker, kan dolaşımı arttırır, kolajen artışıyla birlikte deriye hacim ve dolgunluk kazandırır, iyileşme süresinde deriyi yeniden yapılandırır. Bu mikrokanallarla deri soyulma sürecine girer. Hyaluronik asit, peeling ajanları, büyüme serumları ilaçlar ve prp ile kombine edilir.
Ciltte kontrollü bir biçimde tahribat yaratma prensibine dayanılarak üretilmiştir. Dermapen tedavisinde vücutta doku kabı olan bölgelerde kollajen dokunun arttırılıp cildin yeniden yapılanması için kullanılır. Dermapen uygulaması ile ciltteki hasarlı dokular aktive olarak onarılır.
İşlem öncesinde cilt dezenfekte edilir. Cildin ihtiyacı doğrultusunda serumlar, vitaminler, bitki ekstradan cilde uygulanır. Dermapen de bulunan mikro iğnelerin hareketi sayesinde cildin 1cm karelik alanında 1000 mikro delik uygulanır.
Cilt problemine göre kullanılan ürünler dermapen ile açılan kanallardan emilmesi sağlanır. Ciltte açılar mikrokanalların derinliği ayarlanabilir olduğundan yan etki riski yoktur. Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumuyla cilt problemleri kısa sürede yok olur. İyileşme süresi kısa sürede tamamlanır. Dokular yeniden yapılanıp sıkılaşır. Dermapen tedavisi cilt yenileme, güneş lekeleri cilt sıkılaştırma, çatlak tedavisi, kırışıklık tedavisi, sivilce izleri ve gözeneklerin sıkılaştırılmasında kullanılır, cildin ihtiyacına göre 4-6 seans uygulama yapılır.

YÜZ MEZOTERAPİSİ (MEZOLİFT)


Yüz mezoterapisinde ilaçlar küçük miktarlarda karıştırılacak cildin içine ve altına direk olarak verilir. Mezoterapi ile böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir. Ayrıca kullanılan ilaçlar çok az miktarda verildiği için kullanılan maddelerin yan etki olasılığı azalır.


Yaz mezoterapisi (mezolift) yönteminde cildi yenileyen hyaluronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle uygulanır. Bu faydalı maddelerin kolojen ve eyastin üretimini arttırması cildin uyarılmasıyla gerçekleşir, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

KULLANILMA NEDENLERİ

1- Donuk ve parlaklığını yitirmiş cilde sahip olanlar
2- Cildin yaşlanmasını engellemek
3- Yüzün yorgun görünümünü gidermek
4- Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek
5- Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak
6- Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek
7- Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek
8- Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi
9- Cilt çatlak tedavisi

Saç ve Cilt Analizi

Cilt analizinde kişinin cilt tipi belirlenir. PC yardımı ile hastanın istatiksel olarak kaydı tutulur. Tedavi sürecinde ki değişimler izlenir. Tedavi boyunca ciltteki değişimler grafiksel olarak görülebilir. Cilt analiz işlemi tedavinin bütününe yayılan bir işlemdir.

Dünyaca Ünlü Aktörlerin Sırrı: HAVYAR MASKESİ

Havyarın kullanılma sebebi protein, amino asit, demir, omega 6, A ve E vitaminlerinin içinde bolca bulunduruyor olması. Havyar cilt ihtiyaç duyduğu nemi geri kazanırken ciltte zamanla biriken toksinleri temizler, cildi yeniler haftada 1 uygulanmasıyla cildin yaşlanmasını engeller, sarkmış dokunun toplanmasını ve oluşmuş kırışıklıkları cildi gerginleştirerek açar, daha parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlar, cildin elastikliğini geri kazandırır, pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza günden güne destek olur ve tenin tonunu dengeler bu sayede fondötene ihtiyacınızı azaltır.

Elma Maskesi mucizesi

Elma maskesi içerisinde bulunan oldukça yararlı bir meyve olan elma, cilde dost besinler olan bakır, A vitamini ve C vitamini açısından oldukça zenginidir. C vitamini derideki kollajenin yenilenmesine yardımcı olur. Kollajen cildin elastikiyetini sağlar. Yani, kırışıklıklar için tam bir baş belasıdır ki bu bizim tam istediğimiz bir şey. Bakır derideki melanin üretimini düzenler. A vitamini ise zarar görmüş cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur.